Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Obóz w Ocyplu - informacje szczegółowe

Szanowni Państwo!

Już za chwilę nasi harcerze wyjadą na 2-tygodniowy obóz do Ocypla. Poniżej znajdą Państwo garść informacji dotyczącą wypoczynku, co na pewno ułatwi organizację wyjazdu Państwa pociech.


Wyjazd: 9 lipca, zbiórka o godz. 11.00 (wyjazd o 12.00)

Powrót: 22 lipca, ok. godz. 14.00

Zarówno wyjazd jak i powrót spod budynku hufca, ul. Wojska Polskiego 18A w Tczewie.

Miejsce: Ośrodek Kolonijny ZHP Hufca Warszawa Praga-Południe „Słoneczna Republika” w Ocyplu, ul. Harcerska 1 (powiat starogardzki)

Odwiedziny rodziców

Zapraszamy serdecznie 15 lipca na odwiedziny rodziców. W tym roku będą wyglądały trochę inaczej niż zazwyczaj, bo chcielibyśmy zaproponować Państwu Piknik Harcerski. Będą mogli Państwo wziąć udział w szeregu konkurencji wraz z dziećmi, na spokojnie porozmawiać z kadrą obozu oraz poznać rodziców innych obozowiczów. Wierzymy, że dobre relacje z Państwem wpływają na efektywność naszej pracy wychowawczej, więc zachęcamy do wzięcia kocy i spędzenia z nami tego dnia na świeżym powietrzu. Oczywiście jak co roku zapraszamy na pokład naszych łódek, więc czapka na głowę, wygodne buty i krem z filtrem mile widziany!

LISTA RZECZY DO ZABRANIA PRZEZ ZUCHY

Kocyk, kubek, łyżeczka, mały plecak na wędrówkę, nakrycie głowy (czapka z daszkiem, chustka, kapelusz), ręczniki (2 sztuki), obuwie do wędrowania, klapki, trampki lub adidasy, KALOSZE, bielizna, skarpetki (w tym grube i ciepłe skarpetki), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, długie spodnie, dres do spania, kosmetyki, latarka (czołowa) + baterie, długopis, zeszyt, przybory do szycia (igły, nici), kurtka/płaszcz/peleryna przeciwdeszczowa, ciepłe bluzy, strój kąpielowy, aktualna legitymacja szkolna, zegarek na rękę, krem z filtrem UV, spray na komary, pełne umundurowanie (20 GZ: bluza, pasek, spodenki/spódnica, czapka zuchowa, dziewczynki czarne rajstopy/legginsy; 10 GZ: bluza, czarne spodenki/ czarna spódnica, czapka zuchowa), .

Można zapakować bagaż dziecka w walizkę.

LISTA RZECZY DO ZABRANIA PRZEZ HARCERZY, HARCERZY STARSZYCH ORAZ WĘDROWNIKÓW

Karimata (podpisana), śpiwór, poduszka, koc lub prześcieradło, sztućce, kubek, menażka (zamiennie plastikowa miska i talerzyk), finka (ostrze do 15 cm), mały plecak na wędrówkę!, nakrycie głowy (czapka z daszkiem, chustka, kapelusz), ręczniki (2 sztuki), obuwie do wędrowania, klapki, trampki lub adidasy, KALOSZE, bielizna, skarpetki (w tym grube i ciepłe skarpetki), koszulki z krótkim rękawem, krótkie spodenki, długie spodnie, dres do spania, kosmetyki, latarka (czołowa) + baterie, długopis, zeszyt, przybory do szycia (igły, nici), kurtka/płaszcz/peleryna przeciwdeszczowa, ciepłe bluzy, strój kąpielowy, aktualna legitymacja szkolna, zegarek na rękę, koszulka drużyny, pełne umundurowanie (koszula, pasek, spodenki/spódnica, getry, beret, chusta, pagony, suwak), dziewczynki czarne rajstopy.

Na obozie będzie możliwość zrobienia prania – w razie potrzeby należy spakować dziecku proszek/żel/płyn do prania.

W trakcie obozu planujemy wyjście do sklepu – można dziecku dać kieszonkowe w oznaczonym portfelu (max. 50 zł).

Lekarstwa WPISANE W KARTĘ prosimy zapakować do osobnej kosmetyczki wraz z kartką z opisem dawkowania. Ich ilość musi wystarczyć na wszystkie dni wypoczynku. Sugerujemy dodać 2 dawki więcej w razie uszkodzenia lekarstwa.

Bagaże prosimy spakować w plecak, nie w walizkę i reklamówki.

Czuwaj!

Komenda obozu w Ocyplu

Znajdź nas na Facebooku