28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Podsumowanie

Za nami 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku. Niezmiernie nam miło, że w tym roku mogliśmy ponownie razem zagrać!

W tym roku wspólnie połączyliśmy siły, aby zebrać potrzebne środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pragniemy, aby operacje były skuteczne i bezpieczne, jak najmniejszych powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie.

Nie wiele nam zabrakło, do pobicia rekordu ustanowionego rok temu przez nasz Sztab znajdujący się przy Hufcu ZHP Tczew. Mimo tego, cieszymy się, że są z nami ludzie, którzy chcą czynić dobro oraz chcą zostawić ten świat lepszym niż go zastaliśmy.

11 stycznia Hufiec Tczew na Facebook'u ogłosił konkurs w II kategoriach:

1) Największa uzbierana suma podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,

2) Najlepsze zdjęcie WOŚP, ukazujące hasło „Nabieramy wiatr w żagle”,

Wśród naszych wolontariuszy, znaleźli się tacy, którzy zasłużyli na szczególną pochwałę, ponieważ udało im się zasilić nasz sztab największą liczbą uzbieranych pieniędzy.

1) Primus inter pares wśród wolontariuszy zostali:

I MIEJSCE: Klaudia Łagód 1624,32 zł
II MIEJCCE: Przechowski Arkadiusz 1379,02 zł
III MIEJSCE: Rynkowska Wiktoria 1147,97 zł

Najprawdopodobniej odnaleźli magiczny sposób, na dzielenie się dobrem, ponieważ wszyscy należą do tej samej drużyny.

Gratulujemy 3 Tczewskiej Drużynie Harcerskiej "Waleczne Serca" NS

Na stronę naszego hufca, przybyło dużo zdjęć.

2) W kategorii "Najlepsze zdjęcie WOŚP" wygrała:

- Natalia Banasik - która wysłała zdjęcie 23 TDH „Fatamorgana” oraz ukazało motyw przewodni.

Wspólnie z szefem sztabu oraz instruktorami hufca ZHP Tczew, postanowiliśmy nagrodzić jeszcze jedno zdjęcie, które szczególnie zapada w pamięć.

Autorem, a przy okazji 2 zwycięzcą zostaje

- Kacper Bracik - który wykonał zdjęcie 2 TDH „Ohana”

Zostali oni nagrodzeni unikatowymi gadżetami z "Siema shop" oraz dostali specjalnie podziękowanie od szefa sztabu działającego przy Hufcu ZHP w Tczewie.*

*Jeżeli nagroda nie została przekazana: Nagroda do odebrania u szefa sztabu - Grzegorza Oszmany, już w najbliższą środę w hufcu.

Dziękujemy również naszym sponsorom. Dzięki nim nasi wolontariusze nabrali wiatru w żagle, który zmotywował ich do niesienia dobra. Dzięki temu jesteśmy wstanie rozpowszechniać wśród dzieci i młodzieży zasady harcerskiego wychowania, które wyróżniają naszych wychowanków braterskim stosunkiem do innych, przyjacielską i serdeczną postawą wobec wszystkich ludzi, jak też gotowością oraz umiejętnością bezinteresownej służby tym, którzy tego potrzebują.

„Jakże byłoby piękne, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. – Papież Franciszek

Jesteśmy dumni, że ponownie zagraliśmy razem.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!