ZMIENIONA DATA WPŁATY SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

Uwaga!

Od przyszłego roku kalendarzowego zmienia się data wpłaty składki członkowskiej.

Kwota pozostaje taka sama.

NOWE DATY WPŁAT SKŁADEK CZŁONKOWSKICH:

do 20 stycznia wpłata za I kwartał,

do 20 kwietnia wpłata za II kwartał,

do 20 lipca wpłata za III kwartał,

do 20 października wpłata za IV kwartał,

WAŻNE! Osoba, która była członkiem ZHP na dzień 1 kwartału, powinna opłacić składkę członkowską za cały kwartał bez względu na termin rezygnacji z członkostwa.

Rezygnacja członkostwa z ZHP powinna odbywać się w postaci pisemnej.

Kwota składki członkowskiej wynosi 36 zł za kwartał - 144 zł za cały rok.

Składka wynosi 36 zł z podziałem:

• 6 zł dla Głównej Kwatery,

• 15 zł dla Chorągwi ZHP,

• 9 zł dla Hufca ZHP Tczew,

• 6 zł dla gromady/ drużyny.

Nr konta tylko do składek członkowskich:

tytułem: składka członkowska - imię i nazwisko, numer drużyny

Składki naliczane są i wpłacane kwartalnie.

Zachęcamy do opłacenia składek za jednym razem na cały rok :))

W ramach składki każdy członek ZHP objęty jest ubezpieczeniem NNW.

- Wpłat można dokonywać jednorazowo za cały rok (144zł) lub kwartalnie w wysokości 4x36zł.

Część składki należnej Głównej Kwaterze ZHP przeznacza się:

a) 1,60 zł na pokrycie składek członkowskich w międzynarodowych organizacjach skautowych, których członkiem jest ZHP, kosztów funkcjonowania władz naczelnych ZHP, kształcenie i pomoc programowo-metodyczną oraz opłacenie polisy ubezpieczenia OC obejmującej wszystkich członków ZHP,

b) 0,40 zł na utworzenie kapitału żelaznego na szczeblu centralnym.

Część składki należną chorągwiom, hufcom i podstawowym jednostkom organizacyjnym przeznacza się na pokrycie kosztów funkcjonowania tych jednostek, materiały programowe, dofinansowanie wyjazdów i biwaków.

Dzięki dofinansowaniom, płacona składka zwraca się nawet kilkakrotnie i to w czasie rzeczywistym, ponieważ korzyści z pozyskanych pieniędzy odczuwa każdy członek drużyny.