Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Biwak z okazji DMB 2024

W dniach 23-25 Lutego 2024 Odbył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

 

 
W dniu 23.02.2024 rozpoczął się nasz coroczny biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej!
 
Dzień Myśli Braterskiej, który jest obchodzony 22 lutego każdego roku, to święto obchodzone przez wszystkie harcerki i harcerzy na całym świecie z okazji urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell, które uświadamia skautom na całym świecie, jak wielu nas jest.
W tym roku odbył się on w szkole podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie. 
 
Biwak rozpoczął się od oficjalnego apelu oraz mszy świętej w kościele NMP, a dla osób, które nie uczestniczyły w mszy odbyły się zajęcia z duchowości przeprowadzone przez hm. Karolinę Kornas-Bojaronus. 
Wieczorem każda drużyna miała czas dla siebie, podczas którego m.in. śpiewano wspólnie przy akompaniamencie gitary 
 
W sobotę 24.02.2024 odbyła się główna część biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Po śniadaniu wszyscy ruszyli na bieg harcerski, gdzie każdy pion miał przygotowane punkty specjalnie dla siebie, a w tym roku swoją trasę posiadała też kadra oraz rodzice! 
 
Po południu odbyły się zajęcia przeprowadzone przez różne grupy rekonstrukcyjne, służby mundurowe oraz wiele więcej ciekawych osobistości, którym bardzo dziękujemy za przeprowadzone zajęcia.
 
Wieczorem odbył się klimatyczny krąg całego Hufca, podczas którego rozmyślaliśmy wspólnie nad tym, czym jest braterstwo oraz śpiewaliśmy wspólnie harcerskie piosenki.
 
To był dzień pełen braterskiej myśli, który będzie zapamiętany przez wiele harcerzy na bardzo długo!
 
W niedzielę 25.02.2024 zakończył się biwak z okazji Dnia myśli braterskiej.
 
Tego dnia harcerze w pocie czoła wysprzątali wspólnie szkołę po biwaku.
Odbył się apel który oficjalnie zakończył biwak.
Rozdano wiele nagród za osiągnięcie najlepszego wyniku podczas biegu harcerskiego.
Specjalne podziękowania powędrowały również do osób które przyczyniły się do organizacji biwaku.
 
Skład komendy biwaku z okazji DMB 2024 Hufca ZHP Tczew:
Komendantka biwaku - pwd. Natalia Wujecka
Z-ca Komendantki - pwd. Sławomir Kussowski
Oboźny - hm. Grzegorz Oszmana
 

Znajdź nas na Facebooku