Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Hangar naszych marzeń

Drodzy sympatycy harcerstwa, harcerze i instruktorzy!Każdy, kto choć przez chwilę miał okazję w swoim życiu doświadczyć magii harcerskich biwaków i wyjazdów wie, jaki wpływ na rozwój młodego człowieka mają. W Hufcu ZHP Tczew również to wiemy i staramy się dokładać wszelkich sił i środków, aby nasze zuchy i harcerze mieli takie okazje w swoim życiu.

Jednym z miejsc, które nasze gromady i drużyny wybierają na budowanie wspomnień i organizację zbiórek oraz biwaków to hangar żeglarski przy ul. Nadbrzeżnej w Tczewie. Budynek ten służy nam od ponad 50 lat w realizacji misji ZHP, czyli wychowaniu młodego człowieka poprzez stawianie wyzwań.Przed nami, społecznością tczewskich harcerzy, stanęło duże wyzwanie, jakim jest wyremontowanie tego budynku, aby nasi wychowankowie mieli bezpieczną przestrzeń na harcowanie.

Na ile mogliśmy sami remontowaliśmy budynek przez ostatnich kilkanaście lat, jednak nie jest to wystarczające.

Aby móc w pełnym zakresie realizować działania harcerskie na terenie hangaru niezbędne jest wyremontowanie łazienki, doprowadzenie zaplecza kuchennego do warunków, w których można higienicznie i bezpiecznie przygotować posiłki oraz przystosowanie części magazynowej do przechowywania sprzętu w sposób nienarażający go na zniszczenia, chociażby przez kuny i inne zwierzęta wybierające budynek hangaru na zimowanie.  Część środków posiadamy, ale to niewystarczające przy obecnych cenach na rynku materiałów budowlanych.


W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o dołożenie swojej cegiełki do spełnienia marzeń naszych harcerzy, aby mogli przeprowadzać warsztaty kulinarne w hangarowej kuchni, nocować pod namiotami        przy hangarze z możliwością umycia się pod prysznicem, siedzieć do wieczora przy ognisku i akompaniamencie gitary z pewnością, że jest, gdzie zaparzyć wodę na gorącą herbatę i niekoniecznie jest to ognisko.Zbieramy 20 000 złotych na:
– doprowadzenie hydrauliki, elektryki, postawienie nowych ścianek, zrobienie podwieszonego sufitu, wymiany okna i drzwi,
– zakup armatury łazienkowej (prysznice, toalety, umywalki),
– zaplecze kuchenne, szafy i zaplecza magazynowego.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej lub w inny sposób wesprzeć nasz remont skontaktujcie się z komendantem hufca hm. Grzegorzem Oszmana lub pod numerem telefonu 509-956-242.

Z góry dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie.

Aby nas wesprzeć zapraszamy na stronę https://zrzutka.pl/ucydeg

Z harcerskim pozdrowieniem,

CZUWAJ!

 

Znajdź nas na Facebooku