Obchody 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości

- godz. 9.20 – zbiórka harcerzy przy Domu Harcerza (wydanie kangurek, sprawdzenie umundurowania)

- godz. 9.30 – wymarsz na Mszę

- godz. 10.00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.

- godz. 11.00 - przemarsz pod tablicę poświęconą marsz. Józefowi Piłsudskiemu i złożenie kwiatów (uczestnikom przemarszu rozdane zostaną flagi narodowe)

- godz. 11.30 – powrót do Domu Harcerza

- godz. 12.00-15.00 - festyn na pl. Hallera dla chętnych osób we własnym zakresie

W programie festynu:

- występy artystyczne (Przemek Radziszewski, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta TORPEDA, Tczewska Formacja Szantowa),

- „przerywniki historyczne przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Dawny Tczew,

- warsztaty wykonywania kotylionów (Fabryka Sztuk),

- stoisko Koła Gospodyń Wiejskich,

- stoisko straży miejskiej,

- poczęstunek na rozgrzewkę - barszcz biały i czerwony,

- godz. 11.30 w Fabryce Sztuk - Koncert pieśni patriotycznych i rozstrzygnięcie konkursu „Polska droga do niepodległości (organizator: Stowarzyszenie Inteligencji Katolickiej)

Godz. 17.00 w CKiS - koncert Katarzyny Groniec (bezpłatne wejściówki do odebrania w CKiS). Uczestnikom koncertu rozdamy kotyliony, a po koncercie zaprosimy na słodki biało-czerwony poczęstunek.