XV Rajd Kociewie

Za oknem coraz chłodniej ale nie zwalniamy tempa z biwakami! W dniach 13-15.11.2015 odbyła się już druga w tym roku impreza hufcowa, czyli XV już Rajd Kociewie. Organizacją tego wydarzenia zajęła się kadra 23 TDH „Fatamorgana”.

Cała przygoda rozpoczęła się w piątek, w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Tczewie. W szranki stanęło 5 naszych patroli oraz jeden wywodzący się z hufca Sopot. Piątek upłynął na krótkim biegu po Tczewie, powitaniu oraz ulokowaniu wszystkich uczestników.  W sobotę zaś, zgodnie ze zwyczajem, miał miejsce bieg terenowy. Pomimo jesiennej szarości piękno naszego kociewskiego region umilało długi marsz.  Nasi harcerze wzięli udział w dwóch trasach: harcerskiej „Samym sportem człowiek żyje” – na której zgłębiali tajniki zdrowego stylu życia i sportowych aktywności oraz tej przeznaczonej dla harcerzy starszych i wędrowników „Sen o wolności” – która wprowadziła starszą część uczestników w tematykę polskich zrywów narodowych i ich bohaterów. Po powrocie z biegu na wszystkich czekał przepyszny obiad i upragniona chwila wytchnienia, a następnie przyszła pora na bardziej spokojną część Rajdu. Harcerze dowiedzieli się co nieco o kulturze Kociewia i wykonali przepiękne lampiony. W tym samym czasie harcerze starsi wraz z wędrownikami zacięcie rywalizowali w podsumowującej bieg grze planszowej. Drugi dzień zakończyliśmy kominkiem o mocy przyjaźni i braterstwa.

Po pełnej wrażeń nocy przyszła chwila na zakończenie Rajdu Kociewie i wyłonienie tych najlepszych. Rywalizacja pomiędzy patrolami była bardzo zacięta, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Na trasie harcerskiej była to 101 Tczewska Wodna Drużyna Wielopoziomowa "Niezatapialni". W przypadku trasy starszoharcersko-wędrowniczej zwyciężyła 16 Tczewska Drużyna Wędrownicza „Rewelka”. Gratulujemy zwycięzcom, i dziękujemy wszystkim za przybycie! Do zobaczenia za rok!

Ćw. Maciej Kwiatkowski