Majówka z harcerzami za nami

Za nami pierwsza w historii majówka z harcerzami - jak poszło?

Poszło fantastycznie! 08 maja pogoda, przynajmniej nad Wisłą, dopisała, uczestnicy stawili się w wyśmienitych humorach, a ognisko udało się rozpalić jedną zapałką. We współzawodnictwie sportowym między dziećmi a rodzicami walka była bardzo wyrównana, choć ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę tych pierwszych/drugich*. Najważniejszą grą wieczoru okazał się król wszystkich podwórek, czyli stary, dobry zbijak. Kto zmęczył się sportowymi rozgrywkami lub przeskakiwaniem samego siebie na trampolinie, mógł uzupełnić siły jedząc samodzielnie upieczona kiełbaskę z ogniska. I to właśnie przy nim zebrali się na koniec najwytrwalsi majówkowicze by wspólnie pożartować i pośpiewać harcerskie piosenki. Jedno jest pewne – w przyszłym roku, w tym samym miejscu i o tej samej porze musi być nas jeszcze więcej.