Dzień dziecka 2016

Ostatni dzień majowego długiego weekendu niewątpliwie zapisał się pozytywnie w pamięciach wszystkich tczewskich dzieci. Dokładnie 29 maja w naszym miejskim parku miejsce miał „Dzień dziecka z harcerzami”.

Od samego ranka nasi harcerze wytężali mięśnie znosząc cały sprzęt i stawiając nasz obóz. Dzięki ich wysiłkowi już o godzinie 13 mogli pojawić się pierwsi rodzice ze swoimi pociechami, gotowi na ogrom przygotowanych przez nas atrakcji. Nasi najmłodsi wzięli udział w szeregu niezwykłych zadań, które składały się na uproszczoną wersję biegu harcerskiego. Na końcu czekały oczywiście nagrody, ale aby je zdobyć należało najpierw odwiedzić każdy punkt i zdobyć stempel na swojej karcie z zadaniami. A tych nie brakowało. Kręgle, pierwsza pomoc, malowanie twarzy, rysowanie i coroczny niepokonany faworyt wśród zabaw, wspinaczka na skrzynkach. To wszystko czekało na celebrujące swoje święto dzieci. Poza biegiem znalazło się też miejsce na trampolinę, dmuchany zamek oraz watę cukrową. Na zabawę potrzeba jednak tony energii, więc w chwili spokoju każdy mógł poczęstować się przepyszną grochówką wydawaną przez samą druhnę komendantkę!

O godzinie 17 z żalem poinformowaliśmy uczestników o zakończeniu imprezy. Do samego końca dopisywały nam frekwencja i pogoda. Mamy nadzieję że wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów i dobrze wspominają „Dzień dziecka z harcerzami”.

Do zobaczenia za rok!

Ćw. Maciej Kwiatkowski