Wspomnienia z obozu 2016

Cali, zdrowi i wypoczęci wróciliśmy z obozu. Jak było?

Kaczo, byczo i indyczo! Nasz tegoroczny obóz w Wenecji trwał łącznie od 02 do 17 lipca i składał się aż z sześciu podobozów. Na pierwszym z nich, „Niezwyciężeni” 1 Tczewskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Awangarda”, gdzie uczestnicy mogli poczuć się jak Polacy z okresu I i II wojny światowej i poznać ówczesnych bohaterów. Członkowie 2 Tczewskiej Drużyny Harcerskiej „Ohana” stali się detektywami próbującymi rozgryźć tajemniczy system „Ragnarok”, Uczestnicy podobozu „Nigdy nie ulegnę” 21 Tczewskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Rajza” w rytm piosenki będącej motywem przewodnim obozu walczyli ze swoimi słabościami i rozwijali swoje najlepsze cechy. „Fatakadabra” to efekt spotkania 23 Tczewskiej Drużyny Harcerskiej „Fatamorgana” z Harrym Potterem, bowiem to jego przygody przeżywali uczestnicy tego podobozu grając w quidditcha oraz ważąc eliksiry. Zuchy z 10 Gromady Zuchowej „Wodny Świat” i 20 Gromady Zuchowej „Leśne ludki” spędziły dwa tygodnie odwiedzając jaskiniowców i ludzi przyszłości by w ostateczności odnaleźć „Skarby czasu”, natomiast harcerze ze 101 Tczewskiej Drużyny Wodnej „Niezatapialni” pokonywali sztormy i zawieruchy by pod wodzą nowego kapitana dopłynąć do bezpiecznego portu.

Pogoda tym razem nas nie rozpieszczała, dlatego każdą słoneczną (albo po prostu niedeszczową) chwilę staraliśmy się wykorzystać maksymalnie kąpiąc się w jeziorze, pływając na żaglówkach i kajakach czy też wychodząc na wędrówki. Udało nam się też spotkać wspólnie podczas festiwalu piosenki harcerskiej, gdzie poza piosenkami obozowymi każdy podobóz zaprezentował jedyny w swoim rodzaju teledysk na żywo. Laureatami Złotej Płyty okazały się zuchy ze swoimi interpretacjami piosenek „Jaskiniowcy” oraz „Waka waka”, ale oklaski należą się wszystkim za pełne zaangażowanie i widoczną na twarzach frajdę z tego co udało im się stworzyć.

Nie wszystkie plany udało nam się zrealizować, nie wszystkie sprawności starczyło czasu. Ale to nic – nadrobimy za rok! Do zobaczenia!