Zaproszenie na ognisko z okazji 85-lecia Hufca ZHP Tczew

Z okazji 85-lecia istnienia naszego hufca chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego świętowania tej rocznicy – wokół harcerskiego ogniska, czyli w sposób nam najbliższy, które zapłonie 17 września 2016 o godzinie 15.30 w Parku Miejskim za amfiteatrem. Będzie to okazja do zaprezentowania bieżącej działalności drużyn i zaśpiewania harcerskich piosenek – zarówno tych tradycyjnych, jak i nowszych, dopiero wkraczających do ogniskowych śpiewników.

W ciągu minionych 85 lat w Tczewie zmieniło się bardzo wiele – niektóre miejsca uległy zniszczeniu i zapomnieniu, inne rozkwitły dzięki staraniom mieszkańców czy za sprawą nowych inwestycji. Harcerstwo jednak trwało w tym mieście niezmiennie, nie bacząc na historyczne i polityczne zawieruchy. Kolejne pokolenia zuchów, harcerzy i instruktorów opuszczały szeregi naszej organizacji by – w oparciu o wyniesione z harcerstwa ideały – „pozostawić ten świat trochę lepszym niż go zastali”.

Czuwaj!

Zuchy, harcerze i instruktorzy