Harcerskie Podsumowanie Miesiąca – Grudzień 2016

Grudzień okazał się wyjątkowym miesiącem naszej kadry oraz wszystkich harcerzy.

Na mocy rozkazu phm. Renaty Zapart-Kornas z dnia 28.12.16r. z funkcji Drużynowego 16 Tczewskiej Drużyny Wędrowniczej „Rewelka” został zwolniony przewodnik Krzysztof Wiśniewski, który przekazał drużynę samarytance Joannie Musiał, mianowanej drużynową „Rewelki” w tym samym rozkazie specjalnym L.6/2016r.

Przewodnik Krzysztof Wiśniewski kontynuuje swą harcerską wędrówkę i podjął się próby na stopień podharcmistrza. Opiekunem jego próby został hm. Grzegorz Oszmana.

Na wniosek Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 15.12.2016r. phm. Renata Zapart-Kornas zamknęła próbę na pierwszy stopień instruktorski, jakim jest przewodniczka, pionierce Klaudii Matysek, tym samym dopuszczając ją do złożenia Zobowiązania Instruktorskiego.

Zmagania na ten sam stopień instruktorski rozpoczął ćwik Sławomir Chronowski pod okiem opiekuna próby hm. Grzegorza Oszmany.

Po złożeniu Zobowiązania Instruktorskiego w poczet instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego została przyjęta przewodniczka Julia Rozumek oraz przewodniczka Weronika Łopata.

Gratulujemy sukcesów młodej kadrze i życzymy powodzenia w przyszłych działaniach!

Wspomniane rozkazy można przeczytać na naszej stronie w zakładce „Rozkazy”.

W świątecznym okresie wszystkie drużyny naszego hufca włączyły się w szlachetną akcję Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerze nie pozwolili by płomień świecy zgasł i nieśli światło każdemu w szpitalach, urzędach, instytucjach i kościołach czy na ulicach dając nam nadzieję na pokój na świecie.

Harcerze również brali udział i pomagali przy organizacji Wigilii Miejskiej. Między innymi rozdawali zabawki dzieciom oraz nieśli Betlejemskie Światło Pokoju.

W grudniu odbyła się także Wigilia Instruktorska. Wigilia bardzo dla nas wyjątkowa, ponieważ pozwoliła odetchnąć naszej kadrze, zacieśnić więzi przy wspólnej biesiadzie i opowiadać gawędy minionego roku.

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem, zabieganym i pełnym przygotowań do świąt, jednocześnie wzruszającym i niezapomnianym. Jest podsumowaniem naszych harcerskich działań oraz zachętą do podejmowania dalszych wyzwań, do odkrywania nowych pasji. Z pewnością niejednokrotnie usłyszymy o nich w kolejnym harcerskim podsumowaniu miesiąca.

Dh Michał Wojtowicz