Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Kolejny Dzień Dziecka minął

Czerwiec – miesiąc niewątpliwie przyjemny i lubiany jak zawsze zaczyna się równie przyjemnym i lubianym akcentem: Dniem Dziecka.

 

Z lekkim, bo  dwudniowym, opóźnieniem 03 czerwca odbył się tczewski dzień dziecka. Tym razem jednak wydarzenie to przyjęło nieco większą skalę. Pożegnaliśmy się z naszym corocznym obozem przy zegarze słonecznym na rzecz czegoś dużo większego.

Wszystko to dzięki ścisłej współpracy z Świetlicą Sąsiedzką ZAMKOWA 26 przy STKA „Sambor”, Caristasem Diecezji Pelplińskiej i PKP Cargo.
Całe wydarzenie umiejscowione było na tczewskim bulwarze, okolica w bród wypchana była zjeżdżalniami, trampolinami, zamkami, karuzelami i darmową watą cukrową!

Nie zabrakło też rozrywek dla nieco „większych” dzieci, na głównej scenie stale odbywały się konkursy i koncerty.

Ale, ale... Gdzie w tym wszystkim harcerze, zapytacie?

Załoga naszego hufca klasycznie przygotowała szereg zadań, za których wykonanie najdzielniejsze z dzieci otrzymywały kupon na loterię zabawek. Droga do upragnionej nagrody nie była jednak prosta. Wbijanie gwoździ, łowienie rybek czy malowanie ciuchci to tylko niektóre z wyzwań przygotowanych na naszych punktach. Z wyżej wspomnianych zabawek naprawdę było w czym wybierać, toteż nie dziwi ogromna frekwencja na naszym małym „torze z zadaniami”.

Całą imprezę z pewnością można nazwać udaną, tegoroczne atrakcje przyciągnęły tłumy rodziców z pociechami. Mamy szczerzą nadzieję, że wszyscy rozeszli się do domów z uśmiechem na twarzy i kompletem dobrych wspomnień.

I jeszcze raz wszystkiego najlepszego dzieciom, tym małym i tym dużym!

Pwd. Maciej Kwiatkowski

 

Znajdź nas na Facebooku

09 lipiec 2018 - 22 lipiec 2018
Obóz harcerski