Dziękujemy wszystkim, którzy wierzą w to, że wychowanie metodą harcerską jest ważne i potrzebne i przekazują swoje 1,5 % dla Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Tczew.
Przekazane pieniądze zostały wykorzystane na działalność programową drużyn, szczepów, orkiestry i hufca oraz na szkolenia kadry. Serdecznie zapraszamy, na naszą stronę abyście obejrzeli w naszym serwisie galerię dokumentującą szereg działań, które dzięki Waszemu wsparciu udało się nam zrealizować.

Jak przekazać 1,5 % podatku dla Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska Hufiec Tczew?

KROK 1. Wybór organizacji pożytku publicznego
Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1,5 % podatku.

KROK 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT
Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1,5 % dla ZHP w roku 2023 jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 , PIT 38).

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w rubryce zatytułowanej "wniosek o przekazanie 1,5 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisujemy numer, pod jakim widnieje organizacja w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS0000273799.

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1,5 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1,5 % (np. wskazać na konkretny cel);

w polu "Cel szczegółowy" należy wpisać KOD 12/00 aby pieniążki z 1,5 % trafiły do hufca Tczew.

Podatnik nie może podzielić swojego 1,5 % między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku np. dla ZHP i innej OPP.

• kod 12/00 - Hufiec ZHP Tczew
    • kod 12/02 - 2 Tczewska Drużyna Harcerska "Ohana"
    • kod 12/03 - 3 Tczewska Drużyna Harcerska "Waleczne Serca"
    • kod 12/05 - 101 Tczewska Drużyna Wodna "Niezatapialni"
    • kod 12/08 - 8 Drużyna Harcerska "Foresta"
    • kod 12/10 - 10 Gromada Zuchowa "Wodny Świat"
    • kod 12/14 - 14 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Wataha"
    • kod 12/20 - 20 Gromada Zuchowa "Leśne Ludki"
    • kod 12/21 - 21 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Rajza"
    • kod 12/23 - 23 Tczewska Drużyna Harcerska "Fatamorgana"
    • kod 12/28 - 28 Tczewska Drużyna Wędrownicza "Cheloniidae"
    • kod 12/34 - 34 Tczewska Drużyna Wędrownicza "Galimatias"
    • kod 12/60 - Harcerska Orkiestra Dęta
    • kod 12/77 - Zespół Programowy Hufca
    • kod 12/88 - Kształcenie instruktorów i kadry hufca
    • kod 12/99 - Hufiec ZHP Tczew

KROK 3.
Aby Państwa pieniądze na pewno dotarły do właściwego adresata, prosimy zaznaczyć krzyżykiem pozycję 150. „Wyrażam zgodę”. W ten sposób zgadzają się Państwo na przekazanie nam danych:

• dane identyfikacyjne (imię, nazwisko i adres),
• wysokość kwoty, przekazanej na rzecz organizacji,
• przeznaczenie kwoty, przez OPP (cel szczegółowy).

Ułatwi nam to prawidłowe rozdysponowanie środków 1,5 % na odpowiednią jednostkę.