W naszym hufcu działa 5 drużyn harcerskich przeznaczonych dla dzieci w wieku 10-13 lat.

Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 2 Tczewska Drużyna Harcerska "Ohana" im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

- 3 Tczewska Drużyna Harcerska "Waleczne Serca" NS

- 23 Tczewska Drużyna Harcerska "Fatamorgana"

- 101 Tczewska Drużyna Wodna "Niezatapialni"

- 8 Drużyna Harcerska "Foresta"

2 Tczewska Drużyna Harcerska „Ohana” im. KKB

działająca przy SSP nr 2

Drużynowa: pwd. Ola Jaczyńska

Aloha!
Jesteśmy harcerzami z 2 Tczewskiej Drużyny Harcerskiej "Ohana". Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie odtrąca ani nie porzuca - jak mawiał Stich.

Jeśli jesteś w wieku 10-13 lat chcesz przeżyć super przygody, nawiązać nowe przyjaźnie albo po prostu świetnie się bawić to zapraszamy :)
Nasze zbiórki odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tczewie.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/2-Tczewska-Dru%C5%BCyna-Harcerska-Ohana-224028730955745/

3 Tczewska Drużyna Harcerska „Waleczne Serca” NS

działająca przy Domu Dziecka w Tczewie

Drużynowa: phm. Bożena Cyrulnik

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/walecznesercatczew/

23 Tczewska Drużyna Harcerska „Fatamorgana”

działająca przy SP nr 12

Drużynowy: Dh Jakub Garski

A to MY! 23 Tczewska Drużyna Harcerska "Fatamorgana". Działamy już 16 lat i nieustannie się rozwijamy.

Działamy przy SP 12 w Tczewie, gdzie mamy fantastyczne zbiórki. Dla nas braterstwo to podstawa! Przyjazna atmosfera, gorące serca i zapał do pracy to cechy rozpoznawcze naszych harcerzy. Swoją postawą staramy się reprezentować prawdziwe harcerskie wartości, nie tylko w środowisku naszej organizacji, ale również wśród naszych najbliższych. Nasza kadra stara się wydobyć z nas to, co najlepsze i zaszczepić w nas chęć dzielenia się dobrem z innymi. Razem tworzymy wspaniałą drużynę!

Kontakt do drużynowego:

telefon - 514 061 170

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/23TczewskaDruzynaHarcerskaFatamorgana/

101 Tczewska Drużyna Wodna „Niezatapialni”

działająca przy SP nr 5

Drużynowa: Dh. Martyna Drozd

Jesteśmy drużyną wielopoziomową realizującą specjalność wodną, jednak nie straszne są nam inne dziedziny aktywności. Pływamy na jachtach, kajakach, wpław, wybieramy się na piesze wędrówki, uczestniczymy w biwakach i rajdach. Jeśli masz 10-16 lat i chcesz do nas dołączyć - zapraszamy!

Zbiórki dla harcerzy (10-13 lat) odbywają się w Szkole Podstawowej nr 5, a dla harcerzy starszych (13-16 lat) termin zbiórek ustalany jest na początku roku z harcerzami, a odbywają się one w Hufcowym hangarze nad Wisłą.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/101niezatapialni/

8 Drużyna Harcerska "Foresta"

działająca przy UKLO w Tczewie przy ul. Wodnej

Drużynowa: pwd. Hanna Ostrowska

Drużyna w październiku 2019 roku rozpoczęła działalność przy Katolickiej Szkole Podstawowej (ul. Tczewska 73) w Rokitkach.

Aktualnie działamy przy ul. Wodnej 6 w Tczewie. Spotykamy się w piątki w godzinach 17:00-19:00. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 10 - 13 lat do wstąpienia w nasze szeregi.

Wspaniałe przygody, gotowość do pełnienia harcerskiej służby, śpiewanie, wędrowanie - to wszystko realizujemy na naszych spotkaniach!

Kadra drużyny:
- drużynowa -  Hanna Ostrowska