W naszym hufcu działają 3 drużyny starszoharcerskie przeznaczonych dla dzieci w wieku 13-16 lat.

Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 14 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Wataha"

- 21 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Rajza"

- 101 Tczewska Drużyna Wodna "Niezatapialni"

14 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Wataha"

działająca przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie

Drużynowa: pwd. Paulina Tokarska

14 Tczewska Drużyna Starszoharcerska "Wataha" to stado niesamowitych i energicznych wilków, które wspólnie przemierzają świat poznając jego uroki i podejmując wspólne przygody. Nasze wilki są bardzo rodzinne i empatyczne, mają w sobie mnóstwo szacunku, otwartości i niewyobrażalnej kreatywności. Jesteśmy jedną wielką rodziną, w której każdy z nas jest inny i właśnie to jest najpiękniejsze!

Dlatego na nasze zbiórki, które odbywają się w piątki w godz. 17:00-19:00 w SP8 w Tczewie, może przyjść dosłownie każdy w wieku 13-16 lat, bo im więcej różnych charakterów w jednym miejscu tym życie staje się ciekawsze!
Watahą opiekuje się wilk Alfa czyli w naszym przypadku jest to nasza drużynowa Paulina Tokarska oraz wilk Beta czyli nasz przyboczny Aleksander Godzina, a także kilka pomocnych wilków, czyli dh Andrzej i Stanisław oraz dh. Julia.

Niesamowite przygody odbywamy na każdej zbiórce, biwaku, obozie, wolontariacie i akcjach zorganizowanych nawet samodzielnie przez naszych harcerzy.
Dołącz do nas i spraw by i Twoje życie było wyjątkowe!

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/14TDSW/

21 Tczewska Drużyna Starszoharcerska „Rajza”

działająca przy Szkole Podstawowej nr 1

Drużynowa: dh. Aleksandra Piernicka

Nasza drużyna Rajza się nazywa
Każda zbiórka w piątek się odbywa

Nasze barwy to żółty, czarny, fioletowy
Przyjdź do nas, spraw sobie mundur nowy
Liczba to dwadzieścia jeden
Nie będziesz żałować, jestem tego pewien
Bycie drużynową to nie łatwa rola, a podjęła się jej druhna Ola

O 17:00 w SP 1 na apel wbijaj
I wiksę z nami zaczynaj
To jest nasza drużyna najlepsza
Nawet od Zenka Martyniuka fajniejsza.

Zapraszamy młodych, inspirujących ludzi, którzy szukają przygód na zbiórkę w piątki o 17:00 w SP1!

Kontakt do drużynowej Ola Piernicka: 789-210-375

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/21tdsRajza/

101 Tczewska Drużyna Wodna „Niezatapialni”

działająca przy SP nr 5 i Zespole Szkół Katolickich

Drużynowa: phm. Weronika Łopata

Jesteśmy drużyną wielopoziomową realizującą specjalność wodną, jednak nie straszne są nam inne dziedziny aktywności. Pływamy na jachtach, kajakach, wpław, wybieramy się na piesze wędrówki, uczestniczymy w biwakach i rajdach. Jeśli masz 10-16 lat i chcesz do nas dołączyć - zapraszamy!

Zbiórki dla harcerzy (10-13 lat) odbywają się w każdy piątek w godzinach 17:00-19:00 w Szkole Podstawowej nr 5, a dla harcerzy starszych (13-16 lat) 16:30-18:30 w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/101niezatapialni/