W naszym hufcu działają 2 drużyny wędrownicze przeznaczone dla dzieci w wieku 16-21 lat.

Jest to najstarsza grupa wiekowa. Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 28 Tczewska Wodna Drużyna Wędrownicza "Cheloniidae"

- 2 próbna Drużyna Wędrownicza

28 Tczewska Wodna Drużyna Wędrownicza "Cheloniidae"

działająca przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1

Drużynowy: dh. Grzegorz Chmielecki

Przed Wami drużyna dla wszystkich osób w wieku 16-21 lat. Cheloniidae (czyt. Kelonjide) czyli żółw morski. Jest on uosobieniem mądrości i długowieczności. Dodatkowo żółwie morskie większość życia spędzają samotnie chociaż od czasu do czasu zbierają się w duże stada, jeśli gdzieś występuje nagromadzenie pożywienia – dokładnie tak jak wędrownicy. Twarda żółwia skorupa ma być przypomnieniem, że wszystkie trudności da się przezwyciężyć, a z czasem nasza skorupa i charakter robią się coraz twardsze.

Wędrowanie to nie tylko przemierzanie kilometrów, to poszukiwanie swoich własnych ścieżek lub rozwijanie swoich zainteresowań. Właśnie dlatego nasze zbiórki są zawsze o czymś zupełnie innym! Widzimy się co dwa tygodnie w wtorki w 1 Liceum Ogólnokształcącym "Marii Skłodowskiej-Curie" w Tczewie, w godzinach 17:30-19:30.

Dodatkowo jesteśmy drużyną wodną, która realizuje dodatkowe aktywności żeglarskie. Jak to żółwie, lubimy wodę i staramy się poznawać ten żywioł na własnej skórze.

Drużynowy: Grzegorz Chmielecki

Przyboczna: Nikola Gwizdała

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/28TWDW/

2 Próbna Drużyna Wędrownicza

działająca przy Hufcu ZHP Tczew

Drużynowy: pwd. Konrad Elszkowski

Nasza drużyna łączy grupę ludzi pragnących zmiany tego świata na lepsze, służenia innym, między innymi przez muzykę i swój muzyczny rozwój w końcu „Do zmieniania ludzi, ich zachowania się i zwyczajów nie ma lepszego środka jak muzyka” ~ Shu-Ching (VI w. p.n.e.)

W planach mamy nie tylko zajęcia, które pozwalają nam zgłębiać tajniki muzycznej sztuki, ale naszym celem jest też poznawanie świata i bycie dla innych.
Jeśli Twoim marzeniem była gra na instrumencie, komponowanie... (a może już na czymś grasz, a szukasz grupy, z którą mógłbyś pomuzykować i oprócz tego spędzić z nią piękne chwile) to serdecznie zapraszamy w nasze progi.

W tym roku będziemy spotykać się w pierwsze i trzecie soboty miesiąca. Jeśli chciałbyś dołączyć do naszej drużyny przyjdź pewnego razu na próbę naszej Tczewskiej Harcerskiej Orkiestry Dętej (środy 17-19/soboty 10-12 w budynku domu organizacji pozarządowych w Tczewie) lub skontaktuj się z nami poprzez naszą stronę na facebooku lub napisz wiadomość e-mail na następujący adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drużynowy: pwd. Konrad Elszkowski HO

Przyboczny: pwd. Wojciech Turski

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/2-Pr%C3%B3bna-Tczewska-Dru%C5%BCyna-W%C4%99drownicza-1597396897014528/