W naszym hufcu działają 3 gromady zuchowe przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Jest to najmłodsza grupa wiekowa. Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 10 Gromada Zuchowa "Wodny Świat"

- 20 Gromada Zuchowa "Leśne Ludki"

- Próbna Gromada Zuchowa "Dzielne Puchatki"

10 Gromada Zuchowa „Wodny Świat”

działająca przy SP nr 5

Drużynowa: pwd. Urszula Cieślik

Czuj!
Przed Wami 10 Gromada Zuchowa "Wodny Świat"! Mamy od 7 do 9 lat i w tym roku harcerskim (2019/2020) postanowiliśmy zostać członkami załogi "Pogromcy fal", który wypłynął w rejs dookoła świata!
Misją naszej gromady jest pomoc Zwierzątkom Wodnego Świata przed inwazją śmieci. Uczymy się jak zbudowany jest świat i co możemy robić, aby zmieniać go na lepszy.
Podczas naszych zbiórek wspólnie się bawimy, odwiedzimy odległe zakątki świata, śpiewamy szanty i poznajemy tradycje żeglarskie.
Kto może stać się członkiem naszej załogi? Każdy kto nie boi się wyzwań, choroba morska mu nie straszna, a siła ducha przewyższa mocą wszystkich innych.

Nasze zbiórki odbywają się w świetlicy SP5 w Tczewie w czwartki od 17.00-19.00.

Drużynową gromady i jednocześnie kapitanem "Pogromcy fal" jest druhna pwd. Urszula Cieślik. Lecz nie ona sama przygotowuje zbiórki i biwaki. Do pomocy ma swoich nawigatorów - przybocznych, który podpowiadają jej jaki kierunek powinna obrać. Są nimi druhna Zuzia Niedziałkowska oraz druh Janek Grzybek.

Oto zdjęcie z naszej ostatniej podróży - wizycie w Grecji,kiedy bogowie greccy zaprosili nas na wspólne ucztowanie.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/10gzwodnyswiat/

20 Gromada Zuchowa „Leśne Ludki”

działająca przy SP nr 11

Drużynowa: pwd. Małgorzata Zielka

Jesteśmy 20 Gromadą Zuchową „Leśne Ludki”. Lubimy zajęcia w terenie, wyjazdy i wycieczki. W ciągu roku bierzemy udział w Starcie Hufca i jednym lub dwóch biwakach gromady, a także wyjazdach poza hufcowych, takich jak Antek Cwaniak czy Rajd Rodło. Co roku w wakacje wyjeżdżamy na obóz, na którym często pływamy na łódkach typu Optymist i kajakach.

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY? W czwartki od 17:00 do 19:00 w SP11 w Tczewie.

DLA KOGO JEST NASZA GROMADA? Dla dzieci w wieku 7-9 lat, które chcą razem z nami uczyć się, bawić i przeżywać przygody.

Opiekę nam zuchami sprawuje kadra: drużynowa Małgorzata Zielka oraz przyboczni Marysia Rozumek i Maksymilian Derbis.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/20GZLesneLudki/

Próbna Gromada Zuchowa "Dzielne Puchatki"

działająca przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Św. Ojca Pio

Drużynowa: pwd. Oliwia Tkaczyk

Czuj!
Oto Próbna Gromada Zuchowa „Dzielne Puchatki”
Do której zmierzają wszystkie siedmio, ośmio i dziewięciolatki!

To właśnie tu mogą przeżyć swe największe przygody -

Gotować, żeglować, czy wziąć udział w pokazie mody

Umiejętności tutaj zdobędą bez liku
Dziś mów im „malarzu”, jutro „ratowniku”
Jak na zucha przystało - pomagają każdemu kto o pomoc prosi

Czy to Kłapouchemu, który zgubił ogon, czy zapłakanej Zosi Nasze zabawy są zawsze pełne radości!
Wystarczy spojrzeć na zdjęcia - wszędzie uśmiech gości
Co jakiś czas czekam ogrom atrakcji
na przykład dostarczony przez obóz w trakcie wakacji

Natomiast wycieczki i biwaki czekają na nas w szkolnym roku

Więc nasze poczynania warto śledzić na Facebooku
Aby już teraz móc te wszystkie przygody przezywać z nami
W poniedziałki od 16:30 do 18:30 do NSP im.Św.O. Pio zapraszamy!

Kadra w tym co robi wyspecjalizowana
gotowa uszczęśliwiać dzieci do późnej nocy i od samego rana

pwd.Oliwia Tkaczyk – super drużynowa
Adrianna Sim - przyboczna wzorowa