W naszym hufcu działają 3 gromady zuchowe przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Jest to najmłodsza grupa wiekowa. Każda z nich działa w innej szkole oraz realizuje odmienny program.

- 10 Gromada Zuchowa "Wodny Świat"

- 20 Gromada Zuchowa "Leśne Ludki"

10 Gromada Zuchowa „Wodny Świat”

działająca przy SP nr 5

Drużynowa: pwd. Julia Kułakowska

Czuj! ???? Zastanawiacie się kim jesteśmy? Jesteśmy zuchami, które mają od 7-10lat i w tym roku postanowiliśmy poznać wszystkie żywioły! Misją naszej gromady jest pomoc Zwierzątkom Wodnego Świata przed inwazją śmieci. Uczymy się jak zbudowany jest świat i co możemy robić, aby zmieniać go na lepszy. Podczas naszych zbiórek wspólnie się bawimy, odwiedzimy odległe zakątki świata, śpiewamy szanty i poznajemy tradycje żeglarskie. Kto może stać się członkiem naszej załogi? Każdy kto nie boi się wyzwań, choroba morska mu nie straszna, a siła ducha przewyższa mocą wszystkich innych.

Drużynową gromady jest druhna pwd. Julia Kułakowska. Ma ona również niezastąpioną pomoc w postaci 3 przybocznych, czyli druhny Anety, druhny Nelly oraz druhny Natalii.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/10gzwodnyswiat/

20 Gromada Zuchowa „Leśne Ludki”

działająca przy SP nr 11

Drużynowa: pwd. Małgorzata Zielka

Jesteśmy 20 Gromadą Zuchową „Leśne Ludki”. Lubimy zajęcia w terenie, wyjazdy i wycieczki. W ciągu roku bierzemy udział w Starcie Hufca i jednym lub dwóch biwakach gromady, a także wyjazdach poza hufcowych, takich jak Antek Cwaniak czy Rajd Rodło. Co roku w wakacje wyjeżdżamy na obóz, na którym często pływamy na łódkach typu Optymist i kajakach.

DLA KOGO JEST NASZA GROMADA? Dla dzieci w wieku 7-9 lat, które chcą razem z nami uczyć się, bawić i przeżywać przygody.

Opiekę nam zuchami sprawuje kadra: drużynowa Małgorzata Zielka oraz przyboczne: dh. Karina Popowska, dh. Basia Kutkowska.

Znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/20GZLesneLudki/