15 urodziny 3 TDH

Już piętnaste urodziny obchodzi w tym roku 3 Tczewska Drużyna Harcerska „Waleczne Serca”. I choć faktyczna rocznica przypadnie w marcu, huczne świętowanie odbyło się już 29.01.2015r. – w przededniu urodzin Tczewa, z którym od początku swej działalność jednostka jest silnie związana.

Dlaczego? Bowiem to właśnie oni dali się poznać jako najwytrwalsi odkrywcy lokalnej kultury i tajemnic naszej małej ojczyzny. Co roku biorą udział w Rajdzie Kociewie, chorągwianym Rajdzie Rodło, a na zbiórkach spotykają się z ciekawymi osobistościami z regionu. Zawsze w pełnej gotowości pojawiają się na uroczystościach patriotycznych, spotkaniach hufcowych czy grach terenowych. Gotowi do pomocy, roześmiani i serdeczni – takie są właśnie „Waleczne serca”.

Na urodzinach nie mogło oczywiście zabraknąć wychowanków drużyny, którzy z rozrzewnieniem wspominali czasy harcerskich przygód i z radością zwiedzili wystawę pełną zdjęć i pamiątek z przeżytych wspólnie chwil. Po twarzach raz po raz przebiegały delikatne uśmiechy na widok zapomnianej plakietki czy fotografii. Drużynowa – phm. Bożena Cyrulnik – gorąco podziękowała też osobom, które wielokrotnie wspierały ją w trudach pracy wychowawczej.

Skoro urodziny to musi być i tort (i był, a jakże!), a skoro tort – życzenia. Wszystkim „Walecznym sercom” - aktualnym, przyszłym i tym, którzy przygodę z drużyną mają już za sobą – życzymy harcerskiego ognia w sercu, mnóstwa uśmiechu i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.