Składki

Nr konta tylko do składek członkowskich:

tytułem: składka członkowska - imię i nazwisko, numer drużyny

Składki naliczane są i wpłacane kwartalnie.

Składka od IV kwartału 2017 roku wynosi 30 zł (10 zł za miesiąc) z podziałem:

• 2 zł dla Głównej Kwatery,

• 4 zł dla Chorągwi ZHP,

• 2 zł dla Hufca ZHP Tczew,

• 2 zł dla gromady/ drużyny.

Osoby, które wpłaciły składkę w wysokości 48 zł za rok 2017, wystarczy że dopłacą 18 zł za ostatni kwartał.

W ramach składki każdy członek ZHP objęty jest ubezpieczeniem NNW.

Składkę należy wpłacać kwartalnie do 20 dnia ostatniego miesiąca kwartału. Osoby, które zostaną członkami ZHP w trakcie kwartału płacą pełną składkę kwartalną, która w 100% pozostaje w drużynie/gromadzie.

Część składki należnej Głównej Kwaterze ZHP przeznacza się:

a) 1,60 zł na pokrycie składek członkowskich w międzynarodowych organizacjach skautowych, których członkiem jest ZHP, kosztów funkcjonowania władz naczelnych ZHP, kształcenie i pomoc programowo-metodyczną oraz opłacenie polisy ubezpieczenia OC obejmującej wszystkich członków ZHP,

b) 0,40 zł na utworzenie kapitału żelaznego na szczeblu centralnym.

Część składki należną chorągwiom, hufcom i podstawowym jednostkom organizacyjnym przeznacza się na pokrycie kosztów funkcjonowania tych jednostek, materiały programowe, dofinansowanie wyjazdów i biwaków.

Dzięki dofinansowaniom, płacona składka zwraca się nawet kilkakrotnie i to w czasie rzeczywistym, ponieważ korzyści z pozyskanych pieniędzy odczuwa każdy członek drużyny.

Jak jeszcze finansuje się harcerstwo?

• poprzez 1% podatku dochodowego – ZHP jest organizacją pożytku publicznego;

• poprzez akcje zarobkowe i zbiórki publiczne;

• pozyskując sponsorów;

• organizując kursy i szkolenia dla osób spoza organizacji;

• biorąc udział w konkursach grantowych;

• dodatkową składką członkowską zadaniową (wpłaty na biwaki, wycieczki i obozy).

23 grudzień 2017 - 18:30