Start hufca 2016

Coraz częściej na niebie goszczą czarne chmury, drzewa z każdym dniem ubożeją o kolejne liście. Jesień rozpoczęła się na dobre a razem z nią nowy rok harcerski!

Inauguracją tego drugiego, jak co roku, był oczywiście start hufca, a zadanie organizacji tegorocznej edycji przypadło komendzie. Sam biwak tradycyjnie rozpoczął się wędrówką dnia 30 września - celem naszej podróży okazała się być wieś Subkowy. Dotarcie na miejsce nie sprawiło nikomu zbytnich trudności, wieczór minął nam na zajęciach opartych o grę planszową oraz apelu. Dnia drugiego na pierwszy plan wysunął się temat całego biwaku, którym było zdobycie sprawności. Nie była to jednak byle jaka sprawność. „Omnia in unum”, bo tak się zwała była wszystkim w jednym, i tak też możemy przetłumaczyć łacińską frazę „Omnia in unum”. Po śniadaniu wyruszyliśmy na bieg, który miał dostarczyć nam zadań do jej zdobycia. Bieg okazał się jednak różnić od tego co znaliśmy z poprzednich biwaków, trasa bowiem była ustalana tylko i wyłącznie przez nas. W teorii dawało nam to całkowitą wolność w eksploracji przygotowanych przez kadrę biwaku punktów. Te zaś, dzieliły się na dwa rodzaje. Za odkrywanie jako pierwszy patrol punktów bezosobowych nagradzani byliśmy „like`ami”, poza tym znaleźć na nich można było zadania do naszej sprawności. Na drugim z rodzajów znajdowali się punktowi z zadaniami. Za ich poprawne wykonywanie również otrzymywaliśmy punkty w postacie „like`ów”. Po powrocie z biegu znalazło się trochę czasu na wykonanie zadań na sprawność, oraz na wykonanie samej karty. Po smacznym obiedzie odbyły się zajęcia ruchowe dla każdego z pionów. Wieczorem wspominaliśmy obóz, każda z drużyn przygotowała również zabawę aby rozruszać nogi przed kolejną porcją zdjęć. Biwak zakończył się dnia 2 października, apelem oraz mszą. Najlepszym patrolem okazała się 21 Tczewska Drużyna Starszoharcerska „Rajza”. Mimo to wszystkim udało się zdobyć sprawność „Omnia in unum”.

Tak więc pierwsza impreza nowego roku harcerskiego już za nami, mamy nadzieję że wszystkie następne dadzą nam równie dużo radości!

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!