Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Uroczystości 1 września

Co roku harcerze licznie uczestniczą w uroczystościach w rocznicę wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września. W tym roku również nie może nas zabraknąć, a okazje będą aż dwie, bowiem uroczystości w Tczewie odbędą się dwukrotnie: o godzinie 4:34 oraz o godzinie 15:00.

➡️Poranne uroczystości są szczególne, gdyż będą odbywać się dokładnie w godzinę napaści wojsk niemieckich na nasze miasto. Prawdopodobnie weźmie w nich udział Prezydent RP Andrzej Duda, w związku z czym konieczne jest zgłoszenie swojego udziału na maila hufcowego lub do dh Grzegorza Oszmany (do najbliższego poniedziałku - 10:00). Na te uroczystości zapraszamy harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów w nienagannym, regulaminowym umundurowaniu. Zbiórka będzie miała miejsce o godz. 3:15 na parkingu na bulwarze (szczegóły poda dh Grzegorz).

➡️Na uroczystości o godzinie 15:00 zapraszamy również młodszych harcerzy, zuchy oraz ich rodziców. Spotkajmy się prze hufcu o godz. 14:15 by wspólnie przemaszerować na miejsce docelowe. Serdecznie zapraszamy.

Znajdź nas na Facebooku

Brak wydarzeń